Medicínská technika

Jsme silnou společností nejen v tuzemsku, ale i na zahraničních trzích s CNC stroji, dlouhodobě a stabilně pak i na poli vertikálních frézovacích center, horizontálních soustruhů a soustružnických center. Postupně si společnost buduje významnou pozici i v segmentu hi-tech strojů, ve kterých je jednoznačně domácí jedničkou u strojů střední velikosti.

Kvalita a kontrola každého kusu

Na základě výše uvedených skutečností je zřejmé, že aktivity zákazníků jsou různé a specifické. Společnost má zákazníky v segmentu výrobců forem, nástrojů, přípravků, dodavatelů pro automobilový průmysl i všeobecné strojírenské výroby, důlního průmyslu a energetiky. V oblasti letecké a medicínské techniky je prioritou kvalita a důsledná kontrola každého vyrobeného kusu, neboť případné selhání by přímo ohrožovalo lidské životy a zdraví. Protože naše stroje vynikají nejen výkonem, ale i kvalitou a spolehlivostí, našly si uplatnění i u velmi náročných zákazníků, kterými jsou výrobci zdravotnických pomůcek, nástrojů, náhrad, implantátů atd.

Medin nástroje

Lídry českého průmyslu v oblasti výroby chirurgických nástrojů, traumatologických implantátů a ortopedických náhrad jsou společnosti, které ve svém výrobním zázemí mají stroje značky MAS. Tento článek je zaměřen na dva přední výrobce v tomto oboru.

Chirurgické nástroje a traumatologické a ortopedické implantáty

Tradice společnosti Medin se datuje od roku 1949, kdy v Novém Městě na Moravě vznikl podnik s názvem Chirana. Prvními výrobky byly vrtáčky a zubní frézy. Postupně navazovala produkce chirurgických nástrojů a traumatologických a ortopedických implantátů. Důležitými mezníky v historii firmy byly roky 1992, kdy po privatizaci státního podniku Chirana vznikla akciová společnost Medin, a rok 2006, kdy došlo k odkoupení zdravotechniky Walter Medica a vytvoření dceřiné společnosti Medin Orthopeadics.